Ameliyatsız Yüz Estetiği

Genellikle 35 yaşından sonra yüzde yaşlanma belirtileri görülmeye başlamaktadır.  Yüzde yaşlanma;   doku kaybına bağlı  olarak ortaya çıkan oluk ve çukurlar, aşırı mimik hareketleri ve güneşin harabiyetiyle meydana gelen kırışıklıklar ve yerçekimine bağlı olarak  görülen sarkmalar  şeklinde ortaya çıkar. Ayrıca derinin kendi yapısındaki kollajen ve elastik lfllerin miktarı azaldığından inceşme incelir, parlaklığını vw canlılığını yitirir.

Bu yaşlanma belirtileri genellikle 30 yaştan sonra  görülmeye başlar. Otuz ila 50 yaş arasında bu şikayetler çoğunlukla ameliyat olmayı gerektirecek kadar   fazla değildir. Bu kişilere ameliyatsız yüz estetiği veya ameliyatsız yüz germe dediğimiz teknikleri uygulayarak, daha dinlenmiş, daha parlak ve canlı, daha genç görünmeyi sağlayacak değişik uygulamalar yapılabilir;

Ameliyatsız yüz estetiği veya ameliyatsız yüz germe dediğimiz yöntemler arasında; dolgu ve botox uygulamaları, yağ enjeksiyonları, askı uygulamaları, derialtına çeşitli vitamin enjeksiyonlar, PRP,  lazer tedavileri, yine kollajen ve elastik liflerin artışını  sağlayacak yönlendirilmiş ultrason tedavileri  (Thermage, Ulthera, Sigmalift), Radyofrekans uygulmaları,  cilt bakımları şeklindedir.